6.10.2024 r.

• Parafialne koło Caritas włączyło się w akcję „Pomóżmy powodzianom”. W tę niedzielę będą zbierane dary rzeczowe głównie higieniczne, środki czystości i sprzęt do sprzątania (wiadra, mopy, szczotki, rękawiczki ochronne). Produkty te zostaną przekazane do Caritas Polska i dostarczone powodzianom.
  • W niedzielę 13 października obchodzimy XXIV Dzień Papieski pod hasłem „Ewangelia starości i cierpienia”. Dla uczczenia św. Jana Pawła II w naszej parafii zostanie zorganizowany Bieg Papieski dla dzieci i młodzieży. Bieg organizują Caritas, Szkoła Podstawowa nr 76 oraz Harcerze. Bieg odbędzie się po Mszy św. o godz. 12:00 i będzie przebiegał wokół kościoła, ulicami ks. Walczewskiego, Werbeny, Sarnią. W sali teatralnej odbędzie się także konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II z częścią artystyczną, wręczeniem nagród i poczęstunkiem. Serdecznie zapraszamy do udziału młodzież oraz dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.
  • Trwa remont kaplicy Matki Bożej Brzemiennej. Osoby, które chciałyby złożyć donację, mogą dokonać wpłaty na konto założone dla zbiórek parafialnych: 10102011270000190203764438, ewentualnie na rachunek główny podany w nagłówku gazetki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękuję.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek od 17:00 do 18:00 oraz po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Adorację prowadzi grupa młodzieżowa.
  • Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie modlimy się o godz. 18:30, w niedziele i uroczystości o godz. 16:30. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwie i do modlitwy za Ojczyznę oraz o pokój na świecie.
  • W przyszłą niedzielę 13 października o godz. 15:00 Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
  • W III niedzielę 20 października o godz. 15:00 Msza św. i spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.
  • Po okresie wakacyjnymi wznowione zostały otwarte parafialne spotkania biblijne, na których wspólnie poznajemy i rozważamy Pismo Święte. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Najbliższe spotkanie w piątek o godz. 19:00 w sali bibliotecznej.
  • Wznawiamy również spotkania dla młodzieży w wieku licealnym Najbliższe spotkanie w środę 16 października na plebanii

o godz. 19:00.

• Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do Adoracji Najświętszego Sakramentu i częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.
  • Zapowiedzi przedślubne:

Oskar Wiktor Adamiak, kawaler z parafii śś. Apostołów Piotra
i Pawła w Żychlinie i Maria Anna Jurek, panna z parafii tutejszej.