• Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek podkreślił, aby był to dzień poświęcony celebracji, refleksji i rozpowszechnianiu Słowa Bożego.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu: – poniedziałek, środa i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00;
  • W tym tygodniu w poniedziałek, środę i czwartek będą sprawowane Msze św. kolędowe o godz. 20:00 dla mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, zaś w sobotę o godz. 10:00. Ze względów sanitarnych zaproszeni są jedynie przedstawiciele rodzin. Podczas Mszy św. każdy przedstawiciel otrzyma kartę z błogosławieństwem, przy pomocy którego głowa rodziny pobłogosławi dom i rodzinę. Proszę, aby każdy kto przyjdzie na Mszę św. kolędową przyniósł ze sobą naczynko na wodę święconą, która zostanie przekazana w sposób odpowiedni do wzmożonych zasad higieny.

• Jeśli ktoś nie może uczestniczyć we Mszy św. dla swojej ulicy, może przyjść na Mszę św. kolędową dla innej ulicy i otrzymać błogosławieństwo dla swojej rodziny i domu.
  • Jeżeli z różnych powodów, nikt z rodziny nie może uczestniczyć we Mszy św. kolędowej jest zaproszony do tego, aby samemu pobłogosławić dom i rodzinę przy pomocy wody święconej oraz karty z modlitwą błogosławieństwa. Karty znajdują się na stoliku z tyłu kościoła. Zachęcam, aby wodę i karty wziąć również dla bliskich i sąsiadów, którzy nie mogą przyjść do kościoła, aby Boże błogosławieństwo rozlało się na jak największą liczbę rodzin w parafii. Z góry dziękuję wszystkim, którzy zechcą wpłacić ofiarę na konto parafii.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  • Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do codziennego odmawiania różańca, Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do uczestnictwa we Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny oraz o ustanie epidemii koronawirusa. Msze św. transmitowane są na stronie: www.parafiablota.pl.

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Prasa do nabycia znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. Tygodnik „Idziemy” w wersji elektronicznej na stronie wydawcy.

Plan Mszy kolędowych w tym tygodniu:

Poniedziałek, 25 stycznia – godz. 20:00
Msza św. w intencji osób mieszkających przy ul. Przylaszczkowej, Przedmiejskiej, Popradzkiej, Poematu, Poezji, Jachowicza (Warszawa)

Środa, 27 stycznia – godz. 20:00
Msza św. w intencji osób mieszkających przy ul. Werbeny (Warszawa i Józefów), Sztumskiej, Derkaczy, Włókienniczej, Wawerskiej, Samorządowej, Ziarnistej, Małej, Armii Krajowej, Westerplatte

Czwartek, 28 stycznia – godz. 20:00
Msza św. w intencji osób mieszkających przy ul. Granicznej, Jaśminowej,
ks. Malinowskiego, Jachowicza (Józefów), Borsuczej i Migdałowej

Sobota, 30 stycznia – godz. 10:00
Msza św. w intencji osób mieszkających przy ul. Rakietowej, Kosmonautów, Parcelowej, Żeglarzy, Sarniej, Lisiej, ks. Walczewskiego, Dzikiej, Wilczej

24 STYCZNIA – III NIEDZIELA ZWYKŁA

7:20