• W zawiązku z wprowadzeniem wzmożonych zasad bezpieczeństwa spowodowanych pandemią Covid-19, w kościele może przebywać do 25 wiernych. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach św. na zewnątrz kościoła.
 • Dziś Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Tego dnia upamiętniamy mesjański wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed każdą Mszą św. skauci z naszej parafii będą sprzedawali własnoręcznie wykonane palmy.
 • Dziś ostatnie Gorzkie żale o 16.30.
 • Pamiętajmy o składaniu ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu:
   – w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00;
 • W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.
 • W Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 19.00, a bezpośrednio po niej rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24:00.
 • W Wielki Piątek, w całym Kościele nie sprawuje się Eucharystii. Droga krzyżowa będzie odprawiona w godzinę śmierci Pana Jezusa o godz. 15.00.
 • Również w Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, przypadającym w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.30.
 • W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00, na której Mękę Pańską zaśpiewa chór parafialny Schola Cantorum Maximilianum. Taca zbierana podczas Liturgii Męki Pańskiej przeznaczona jest na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Tego dnia Komunia św. będzie udzielana tylko i wyłącznie podczas Liturgii Męki Pańskiej. Po Liturgii Męki Pańskiej zapraszamy do całodobowej Adoracji Grobu Pańskiego. Zachęcam do zapisania się na konkretną godzinę adoracji. Listy wyłożone są z tyłu kościoła. 
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (post ścisły oznacza, że można spożyć trzy posiłki w tym jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie do 60-roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dotyczy wszystkich powyżej 14-roku życia. Kościół zachęca, aby post paschalny przedłużyć także na Wielką Sobotę, jednak praktyka ta nie jest obowiązkowa.
 • W Wielki Piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Jeśli ktoś nie może przybyć na Liturgię Męki Pańskiej i przyjąć Komunię św., może to uczynić w sposób duchowy. W ten sposób zostanie zachowana ciągłość dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.
 • W Wielki Piątek ksiądz odwiedzi jedynie chorych, u których występuje zagrożenie życia. Pozostałych chorych odwiedzimy w następny piątek – 9 kwietnia, po wcześniejszym zgłoszeniu chorego do księdza Stanisława.
 • W Wielką Sobotę – Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. Zachęcam do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.
 • Święcenie pokarmów będzie odbywało się przed kościołem co pół godziny od 9.00 do 14.30.
 • Msza święta Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Podczas liturgii będziemy odnawiali przyrzeczenia chrztu świętego. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych możemy uzyskać odpust zupełny, dlatego zachęcam, aby każdy miał ze sobą świecę.
 • Po Liturgii będziemy mogli adorować Pana Jezusa w Grobie do godz. 24:00. Jeśli będą chętni, Adoracja zostanie przedłużona.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.00, 10.00, 120.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 • W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedziele.
 • Zachęcam do zapoznania się ze specjalnym wydaniem „Maksymiliana” poświęconym przebudowie Ołtarza.
 • Dziękuję za ofiary na rzecz przebudowy Ołtarza. Każdy ofiarodawca, jeżeli zechce (podając swoje dane), może otrzymać certyfikat ofiarodawcy lub napis na pamiątkowej tablicy fundatorów Ołtarza Adoracji. Ofiarę można złożyć również anonimowo. Po przebudowaniu Ołtarza, będzie możliwość złożenia swoich intencji wewnątrz Ołtarza. Będą on w ten sposób każdego dnia blisko Jezusa Eucharystycznego.
 • Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do codziennego odmawiania różańca, Adoracji Najświętszego Sakramentu, do częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.