• Dziś II Niedziela miesiąca. Podczas każdej Mszy św. otrzymamy błogosławieństwo relikwiami św. Maksymiliana.
  • W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi: – w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 21:00; – w piątek od godz. 17.00 do 18.00 oraz po Mszy św. wieczornej przez całą noc do soboty do godziny 8.00. Adorację prowadzi grupa młodzieżowa.
  • W poniedziałek święto św. Wawrzyńca.
  • We wtorek wspomnienie św. Klary.
  • W piątek – 14 sierpnia będziemy obchodzić odpust parafialny z okazji wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Homilie odpustowe wygłosi ks. Jacek Gładysz
    z Archidiecezji Łódzkiej. Od godziny 17.00 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami do św. Maksymiliana, a po Mszy św. wieczornej całonocna, dziękczynno-pokutna Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę młodzieżową. Zapraszam wszystkich Parafian do skorzystania z odpustu.
  • W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki diecezji warszawsko-
    –praskiej. Porządek Mszy św. jak w niedziele.
  • Również w sobotę obchodzimy 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. Pamiętajmy w modlitwach o poległych w walce o wolność Ojczyzny i Europy.
  • W przyszłą niedzielę o godz.13.00 zatrzyma się w naszej parafii XXXVII Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła. Jak co roku proszę parafian o przywitanie pątników.
  • Zachęcam do codziennego odmawiania różańca o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
  • Zachęcam do codziennego uczestnictwa we Mszy św.
    Msze św. z naszego kościoła transmitowane są na stronie parafii www.parafiablota.pl.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże. Prasa jest do nabycia na stoliku z tyłu kościoła. Przypominam, że tygodnik Idziemy można pobrać w wersji elektronicznej ze strony wydawcy.

9 SIERPNIA – XIX Niedziela Zwykła

7:20

Wypominki

+ Halina Mucha