OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

2.04.2023

 • Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Tego dnia upamiętniamy mesjański wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na Mszy św. o godz.12:00 nasz chór Schola Cantorum Maximilianum wykona Mękę Pańską według św. Mateusza. Także przed każdą Mszą św. skauci będą sprzedawać palmy i stroiki. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na potrzeby harcerzy.
 • Dziś także obchodzimy 18. rocznicę śmierci papieża św. Jana Pawła II.
 • Zachęcam do uczestnictwa w ostatnich Gorzkich żalach o 16:
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu: – w poniedziałek i  środę po Mszy św. wieczornej do godz.20:00.
 • Pamiętajmy o składaniu ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 • Codziennie odmawiamy różaniec w intencji pokoju i jedności pomiędzy narodami.
 • Spotkania dla młodzieży licealnej i pomaturalnej, które odbywają się w środę na plebanii, w tym tygodniu są odwołane.  
 • W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.
 • W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana

o godz.19:00, a po Mszy św. rozpocznie się  adoracja Pana Jezusa

w Ciemnicy do godz. 24:00. Można wpisać się na konkretną godzinę adoracji. Wielki Piątek w całym Kościele nie sprawuje się Eucharystii. Droga krzyżowa będzie odprawiona o godz.15:00   w godzinę śmierci Pana Jezusa.

W czwartek o godz. 11:00 w zakrystii zbiórka wszystkich ministrantów przed Triduum Paschalnym.

 • Również w Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, przypadającym w I niedzielę po Wielkanocy. Nowenna
  i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:30.
 • W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz.19:00. Mękę Pańską zaśpiewa chór parafialny Schola Cantorum Maximilianum. Taca zbierana podczas tej Liturgii jest przeznaczona na konserwację Grobu Pańskiego
  w Jerozolimie. Tego dnia Komunia św. będzie udzielana tylko i wyłącznie podczas Liturgii Męki Pańskiej. Po Liturgii zapraszamy na przedstawienie Męki Pańskiej
  w wykonaniu naszego teatru parafialnego które odbędzie się na dworze. Zachęcam również do Adoracji Grobu Pańskiego, która potrwa do godz.24:00. Można wpisać się na konkretną godzinę adoracji.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (oznacza to, że można spożyć trzy posiłki, w tym jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie do 60-roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dotyczy wszystkich powyżej 14-roku życia. Kościół zachęca, aby post paschalny przedłużyć także na Wielką Sobotę, jednak praktyka ta nie jest obowiązkowa.
 • W Wielką Sobotę Ciemna Jutrznia o godz. 8:00. Zachęcam do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.
 • Msza święta Wigilii Paschalnej o godz.20:00. Podczas liturgii będziemy odnawiać przyrzeczenia Chrztu Świętego. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych można uzyskać odpust zupełny, dlatego zachęcam, aby każda osoba przyniosła świecę. Po Liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 24:00. Lista wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 6:00, 10:00, 12:00 i 17:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

Podczas Mszy św. o godz.6:00 odbędzie się procesja rezurekcyjna. Bardzo proszę Panów, jak i Panie, do niesienia feretronów, figurek, różańca, oraz Panów do podtrzymywania kapłana z Panem Jezusem.

 • Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w niedzielę 16 kwietnia o godz. 15:00.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej szczególnie do zapoznania się z egzemplarzem nadzwyczajnym dobre nowiny. Znajduje się on na stoliku z tyłu kościoła, jest to egzemplarz bezpłatny.
 • Zapowiedzi przedślubne:
  Łukasz Maliszewski – kawaler z parafii tutejszej                                                                                                                                                                                                    Joanna Zofia Magiera – panna z parafii Matki Bożej z Lourdes w Warszawie