• Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
  w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.30. oraz w piątek całonocna do soboty do godz. 10.00
 • W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 • 1 maja w piątek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Z uwagi na świąteczny charakter tego dnia ks. bp Romuald Kamiński udziela dyspensy od zakazu spożywania pokarmów mięsnych.
 •  Jest to również pierwszy piątek miesiąca, w tym miesiącu ksiądz odwiedzi osoby, które zostaną zgłoszone. Chorych proszę zgłaszać do zakrystii. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od 17.00 do 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu do soboty do godz. 10.00. Lista do zapisu na konkretną godzinę adoracji znajduje się na stoliku.
 • Również w piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W ciągu tygodnia nabożeństwa o godz. 18.30, w niedziele i uroczystości o godz. 16.30. W nabożeństwach w kościele może uczestniczyć do 30 osób. Zachęcam do odmawiania Litanii Loretańskiej w domu razem z rodziną.
 • W następną niedzielę, 3maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Podczas sumy będziemy odnawiać milenijny Akt oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie, Królowej Polski.
 • Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej Ks. Bp Romuald Kamiński ogłosił komunikat, zgodnie z którym liczba wiernych uczestniczących we Mszy św. uzależniona jest od powierzchni świątyni. Zatem w naszym kościele podczas Mszy św. będzie mogło być do 30 wiernych. Pozostałe osoby mogą przebywać na zewnątrz kościoła. Wszyscy wierni zobowiązani są do zakrywania nosa i ust oraz zachowania wymaganej odległości od pozostałych wiernych. Dla lepszego uczestniczenia w liturgii osobom przebywającym za zewnątrz kościoła, zostało zamontowane dodatkowe nagłośnie zewnętrzne.
 • Zachęcam do codziennego odmawiania różańca o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 • Zachęcam do codziennego uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem środków masowego przekazu oraz do przyjmowania Komunii św. w sposób duchowy. Msze św. z naszego kościoła transmitowane są na stronie parafii www.parafiablota.pl.
 • Termin Pierwszej Komunii Świętej zostaje przełożony na II niedzielę września, a Rocznica I Komunii Świętej na III niedzielę września. Jeżeli jednak, ktoś uzna w sumieniu, że jego dziecko powinno przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej wcześniej, może zgłosić się do kancelarii, aby uzgodnić indywidualny termin Mszy św. podczas, której obowiązywać będzie ograniczenie uczestnictwa najbliższych do 30 osób.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże. Informuję, że tygodnik Idziemy możemy pobrać ze strony wydawcy www.idziemy.pl
 • Dziękuję za złożone ofiary na konto bankowe Parafii. Jednocześnie informuję,  ktoś z Państwa, zechciałby złożyć ofiarę na rzecz Parafii proszę o skorzystanie z przelewu na konto bankowe: 29 1020 1127 0000 1102 0201 0437.

26 KWIETNIA III NIEDZIELA WIELKANOCNA

7:30

Wypominki

8:00

+ Wacław Bryzek w 28. rocznicę śmierci

+ Jadwiga, Zygmunt Wojcieszko-Kowalscy

10:00

+ Marian, Stanisław, Edward, Krystyna Mucha, Eugeniusz Nowosielski

W intencji wnuków i Grzegorza dziękując za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i wiarę

12:00

+ Jerzy Jaskólski

+ Stefan Pawlikowski (13)

17:00

W intencji Adama o łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże

27 KWIETNIA – Poniedziałek III tygodnia Okresu Wielkanocnego

8:00

+ Witold Niedźwiecki w 30 dni od śmierci

18:00

+ Stefan Pawlikowski (14)

Adoracja Najświętszego Sakramentu  z możliwością spowiedzi

28 KWIETNIA – Wtorek III tygodnia Okresu Wielkanocnego

8:00

+ Zofia Wojtas w 30 dni od śmierci

18:00

+ Stefan Pawlikowski (15)

W intencji małżeństwa Anny i Jarosława i ich dzieci w 19. rocznicę ślubu

29 KWIETNIA – Środa,

ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, DZIEWICY

I DOKTORA KOŚCIOŁA, PATRONKI EUROPY

8:00

+ Stefan Pawlikowski (16)

18:00

W intencji Zosi w dniu 18. urodzin z prośbą
o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski

W intencji Amandy o łaskę zdrowia

Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi

30 KWIETNIA – Czwartek III tygodnia Okresu Wielkanocnego

8:00

+ Stefan Pawlikowski (17)

18:00

W intencji Piotra i Moniki w 15. rocznicę ślubu, dziękując Panu Bogu za łaski 

+Janina Bachman w 30 dni po śmierci

Adoracja Najświętszego Sakramentu  z możliwością spowiedzi

1 MAJA – PIĄTEK, wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, pierwszy piątek miesiąca

8:00

+ Stefan Pawlikowski (18)

10:00

Intencja wolna

17:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu  z możliwością spowiedzi

18:00

Intencja zarezerwowana przez p. Annę Lejkowską

18:30

Nabożeństwo majowe

Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi

2 MAJA – SOBOTA, wspomnienie św. Atanazego, biskupa  i doktora Kościoła, pierwsza sobota miesiąca

10:00

+ Stefan Pawlikowski (19)

17:00

Nabożeństwo pierwszosobotnie

18:00

W intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi

18:30

Nabożeństwo majowe

3 MAJA – NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY,

KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI

7:30

Wypominki

8:00

W intencji Ewy i Agaty w dniu urodzin

+ Stefan Pawlikowski (20)

10:00

+ Stanisław Pietrzak w 13. rocznicę śmierci

+ Edward Jankowski

12:00

+ Paweł, Helena, Zbigniew, Jadwiga, Teresa

Intencja zarezerwowana przez p. Danielewicz

16:30

Nabożeństwo majowe

17:00

Intencja zarezerwowana przez p. Elżbietę Samoraj