OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

   10.03.2024

 • Dziś o godz. 15:00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
 • Dziś także rozpoczynamy nowennę do św. Józefa. W tym czasie nowenna będzie połączona z dziesiątką różańca.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu: – w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Adorację prowadzi Stowarzyszenie św. Maksymiliana.
 • W środę o godz. 19:30 spotkanie na plebanii dla młodzieży w wieku licealnym.
 • W czwartek w sali teatralnej o godz. 19:00 spotkanie teatru parafialnego. Serdecznie zapraszamy.
 • Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:                                           Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 18:30                                                                 (w tym tygodniu drogę krzyżową prowadzi grupa teatralna).                                                            2. Gorzkie żale w niedziele i uroczystości o godz. 16:30.
 • W przyszłą niedzielę, 17 marca, rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 20 marca włącznie. Rekolekcje poprowadzi o. Rafał Bulowski, jezuita. Jest współzałożycielem Jezuickiego Centrum Społecznego “W Akcji” oraz prowadzi Szkołę Kontaktu z Bogiem. Był misjonarzem w Kirgistanie. Szczegółowy plan rekolekcji zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 • Również w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.
 • Nasz parafialny Caritas prosi chętnych Parafian o pomoc potrzebującym. Z tyłu kościoła wystawiony jest kosz z torbami, do których można wkładać produkty o długim terminie przydatności. Posłużą one do zrobienia paczek świątecznych i będą przekazane potrzebującym.
 • Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do codziennego odmawiania różańca, Adoracji Najświętszego Sakramentu, do częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.
 • Zapowiedzi przedślubne:                                                                                                                            Paweł Szóstkiewicz kawaler z parafii św. Stanisława w Sobikowie
  i Klaudia Bereżańska panna z parafii tutejszej.