OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2024

 • Dzisiaj w niedzielę, 17 marca, rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 20 marca włącznie. Rekolekcje poprowadzi o. Rafał Bulowski, jezuita. Rekolekcjonista jest współzałożycielem Jezuickiego Centrum Społecznego “W Akcji” oraz prowadzi Szkołę Kontaktu z Bogiem. Był także misjonarzem
  w Kirgistanie.
  Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce w kruchcie kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 • Dziś także o godz. 15:00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu: – w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Adorację prowadzi grupa medjugorska.
 • We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 • W czwartek w sali teatralnej o godz. 19:00 spotkanie teatru parafialnego. Serdecznie zapraszamy.
 • W tym tygodniu drogę krzyżową w piątek o godz. 18.30 prowadzą skautki.
 • W piątek, po drodze krzyżowej, spotkanie kręgu biblijnego w salce bibliotecznej.
 • Nasz parafialny Caritas prosi chętnych Parafian o pomoc potrzebującym. Z tyłu kościoła wystawiony jest kosz z torbami, do których można wkładać produkty o długim terminie przydatności. Posłużą one do zrobienia paczek świątecznych i będą przekazane potrzebującym.
 • W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Tego dnia upamiętniamy mesjański wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W tym dniu na Mszy św. o godz. 12:00 nasz chór Schola Cantorum Maximilianum wykona Mękę Pańską według św. Mateusza. Przed każdą Mszą św. skauci z naszej parafii będą sprzedawać palmy. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na potrzeby harcerzy, na obozy letnie.
 • W niedzielę 24 marca w parafii w Grzebowilku o godzinie 15:00 odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
 • Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do codziennego odmawiania różańca, Adoracji Najświętszego Sakramentu, do częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.
 • Zapowiedzi przedślubne: Paweł Szóstkiewicz kawaler z parafii św. Stanisława w Sobikowie
  i Klaudia Bereżańska panna z parafii tutejszej.