NIEDZIELA PALMOWA

• DZISIAJ NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ.
  1. Tego dnia upamiętniamy mesjański wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na Mszy św. o godz.12:00 nasz chór Schola Cantorum Maximilianum wykona Mękę Pańską według św. Mateusza.
  2. Przed każdą Mszą św. skauci będą sprzedawać palmy i stroiki. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na potrzeby harcerzy.
  3. Zapraszam wszystkich chętnych na godz. 19:00 do sali teatralnej, do wspólnego oglądania filmu pt. „ Każde życie jest cudem”. Wstęp wolny.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu: – w poniedziałek i  środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00.
  • Pamiętajmy o składaniu ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

• ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE:

Wielki Czwartek: Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 19:00
    , a po Mszy św. rozpocznie się Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 24:00. Można wpisać się na konkretną godzinę Adoracji.
  1. Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19:00.

W tym dniu w całym Kościele nie sprawuje się Eucharystii. Mękę Pańską zaśpiewa chór parafialny Schola Cantorum Maximilianum. Taca zbierana podczas tej Liturgii jest przeznaczona na konserwację Grobu Pańskiego
w Jerozolimie. Tego dnia Komunia Święta będzie udzielana tylko i wyłącznie podczas Liturgii Męki Pańskiej. Po Liturgii zapraszamy na przedstawienie Męki Pańskiej w wykonaniu naszego teatru parafialnego, które odbędzie się na dworze.

Zachęcam również do Adoracji Grobu Pańskiego, która potrwa do godz. 24:00. Można wpisać się na konkretną godzinę Adoracji.

Nabożeństwo drogi krzyżowej będzie odprawione o godz.15:00   w godzinę śmierci Pana Jezusa.

Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz dziesiątka różańca w intencji Ojczyzny o godz. 15:30.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (oznacza to, że można spożyć trzy posiłki, w tym jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie do 60-roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dotyczy wszystkich powyżej 14. roku życia. Kościół zachęca, aby post paschalny przedłużyć także na Wielką Sobotę, jednak praktyka ta nie jest obowiązkowa.

1. Wielka Sobota: Ciemna Jutrznia o godz. 8:00. Zachęcam do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

Msza Święta Wigilii Paschalnej o godz. 20:00. Podczas liturgii będziemy odnawiać przyrzeczenia Chrztu Świętego. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych można uzyskać odpust zupełny, dlatego zachęcam, aby każda osoba przyniosła świecę. Zachęcam do Adoracji Grobu Pańskiego, która potrwa do godz. 24:00. Można wpisać się na konkretną godzinę Adoracji.

• W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 6:00, 10:00, 12:00 i 17:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

Podczas Mszy św. o godz. 6:00 odbędzie się procesja rezurekcyjna. Bardzo proszę Panów, jak i Panie, do niesienia feretronów, figurek, różańca, oraz Panów do podtrzymywania kapłana z Panem Jezusem.

• W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia, parafialny Caritas organizuje kiermasz: w sprzedaży kwiaty ogrodowe, ciasta oraz loteria fantowa. Dochód będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym.