• Dzisiaj 8. grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 będziemy uczestniczyli w godzinie łaski. Godzina Łaski związana jest z objawieniami Matki Bożej, która ukazując się w Montichiari we Włoszech, 8 grudnia 1947 roku, poprosiła o obchodzenie w całym Kościele tej szczególnej godziny łask dla całego świata. Maryja dała światu obietnicę, że przez to nabożeństwo ześle niezliczone łaski. W tym czasie Bóg udziela szczególnie wiele łask nawracających.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 oraz 12.00 zorganizowana będzie loteria, na którą zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci. Środki z loterii chcemy przeznaczyć na działalność społeczno-kulturalną.
  • Dziś także II niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. otrzymamy błogosławieństwo relikwiami naszego patrona św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  • Rozpoczęliśmy okres Adwentu, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci, na Msze św. roratnie o godz. 6.30 od poniedziałku do piątku, a w sobotę o godz. 10.00. Po Mszy św. zapraszamy na słodkie drożdżówki i gorące kakao do dolnego kościoła.
  • W poniedziałek, środę i czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00
  • W środę, 11 grudnia spotkanie z o. Włodzimierzem Zatorskim o godz. 20.00 na plebanii.
  • W przyszłą niedzielę 15 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy 18 grudnia. Podczas rekolekcji od poniedziałku do środy Msze św. będą o godz. 6.30, 10.00, 18.00 i 20.00.
  • Tego dnia o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i ich rodziców.
  • Dostępne są już opłatki oraz małe i duże świece Caritas. Do nabycia w sklepiku parafialnym oraz przy kaplicy Matki Bożej.
  • Trwają zajęcia uzupełniające wiedzę z matematyki, języka niemieckiego i plastyki.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Zapowiedzi przedślubne:

Maciej Szczepankowski – kawaler z parafii tutejszej,
Izabela Nitczyńska – panna z parafii Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach.

8 GRUDNIA

II NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

7.30