• W tę niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień, który w naszej Ojczyźnie jest szczególnym czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.
  • Dziś obchodzimy 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Polecam modlitwie poległych w walkach o wolność stolicy i naszej Ojczyzny.
  • O godz. 17.00 w godzinę „W” zabiją dzwony w całej Warszawie i wielu miejscach w Polsce.
  • Dziś także po każdej Mszy św. ministranci będą zbierali ofiarę do puszek na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Europie.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu:
    – w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00;
    – w piątek od godz. 17.00 do 18.00 oraz po Mszy św. wieczornej do godz. 24.00.
  • W poniedziałek, 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny tzw. porcjunkuli, nawiedzając kościół parafialny i odmawiając Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Odpust jest związany z Bazyliką Matki Bożej Anielskiej pod Asyżem, miejscem, w którym powstały szałasy św. Franciszka i jego pierwszych naśladowców.
  • W czwartek, 5 sierpnia, ok. godz. 12:30 w naszej parafii będziemy gościć 38. Warszawsko-Praską Pielgrzymkę Pieszą (dawna nazwa: Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin Totus Tuus). Jak co roku bardzo proszę Parafian
    o przygotowanie posiłku dla pątników. Z góry dziękuję za tradycyjnie serdeczne przyjęcie pielgrzymów.
  • W piątek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.30.
  • W sobotę pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
  • W sobotę, 14 sierpnia uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego – odpust parafialny. Główna Msza św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 15:00. Po Mszy św. zapraszam Parafian na grilla i loterię fantową.
  • Dziękuję za ofiary na rzecz przebudowy Ołtarza.
  • Polecam modlitwie wszystkich Parafian udających się na wakacyjny wypoczynek.

Zapowiedzi przedślubne:

• Maciej Knapiński – kawaler z parafii tutejszej
    Katarzyna Kurek – panna z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Warszawie
  • Piotr Wiącek – kawaler z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Celestynowie
    Agata Pyra – panna z parafii tutejszej.
  • Adam Gula – kawaler z parafii bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku
    Magdalena Kowalska – panna z parafii tutejszej.