• Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.00.
 • Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Bożego Ciała. Dziękuję najpierw o. Romualdowi, Andrzejowi oraz ks. Włodzimierzowi za pomoc i posługę w parafii.

Dziękuję osobom, które przygotowały piękne ołtarze, za ich trud i poświęcenie: – I – mieszkańcy Dębinki, Nowej Wsi, Świdrów Małych i okolic – II – mieszkańcy Błot – III – rodzina Pyrów, mieszkańcy okolicznych ulic, – IV – mieszkańcy ul. Ks. Malinowskiego i okolicznych ulic

 • Dziękuję tym, którzy złożyli swój dar na udekorowanie i przystrojenie ołtarzy. Dziękuję p. Marii Błońskiej za ofiarne sprzątanie kościoła i przygotowanie rzeczy do procesji. Chórowi wraz z dyrygentem p. Zbigniewem Siekierzyńskim dziękuję za oprawę muzyczną i piękny śpiew. Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdrach Małych dziękuję za przygotowanie trasy procesji, za udział w procesji ze sztandarem i jej zabezpieczanie przebiegu procesji. Dziękuję wszystkim, którzy czynnie brali udział w procesji: Paniom i Panom, którzy nieśli figury, feretrony, chorągwie, również Panom, którzy pomagali księżom przy baldachimie. Całej służbie liturgicznej, ministrantom i lektorom, dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie procesji. Serdecznie dziękuję dziewczynkom i ich rodzicom za czynny udział w procesji. Dziękuję tym, którzy udekorowali swoje domy na trasie procesji. Dziękuję również Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wnieśli swój wkład w przebieg uroczystości bardzo serdecznie dziękuję.
 • Po Bożym Ciele do następnego czwartku trwa oktawa Bożego Ciała z procesją po Mszy św.
 • Dziś w niedzielę metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zaprasza na VII Święto Dziękczynienia pod hasłem Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy. O godz. 8.00 z placu Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej wyruszy procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, który tego dnia kończy peregrynację po archidiecezji warszawskiej. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. dziękczynna za nawiedzenie Obrazu, której będzie przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak. O godz. 14.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej nastąpi otwarcie „Miasteczka dla Dzieci” oraz wystawy wojskowej. Rozpocznie się także koncert Arki Noego, a następnie do godzin wieczornych potrwa festiwal muzyki chrześcijańskiej pod nazwą „Wiara i Nadzieja”. Święto Dziękczynienia zakończy się o godz. 21.00 wspólną modlitwą uwielbienia, po której o 21.37, w godzinę śmierci św. Jana Pawła II rozbłyśnie iluminacja Świątyni.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę i czwartek z możliwością spowiedzi po Mszy św. wieczornej – do godziny 20.00.
 • Spotkania młodzieżowe:

– w czwartek spotkania grupy oazowej Ruchu Światło-Życie o godz. 20.00. – w sobotę spotkanie Zawiszaków.

 • W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • 12 czerwca w piątek, po nabożeństwie czerwcowym, spotkanie rodziców, pragnących modlić się za swoje dzieci.
 • 13 czerwca w sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie z procesją.
 • Także w sobotę ok. godz. 19.00 spotkanie męskiej grupy różańcowej.
 • Od 12 do 14 czerwca w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Falenicy odbędą się rekolekcje z o. Johnem Bashoborą – „Oto wszystko czynię nowe”. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 • 14 czerwca w II niedzielę – tradycyjnie pamiętamy o naszym Patronie św. Maksymilianie. Na każdej Mszy św. adorujemy relikwie naszego Patrona, po każdej Mszy będzie udzielone błogosławieństwo Jego relikwiami. Na Mszy św. o godz. 12.00 zaśpiewa chór parafialny Schola Cantorum Maximilianum. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz.16.00 do 17.00. Taca w tym dniu przeznaczona na cele remontowe w parafii.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej, szczególnie dzieci Rodzicami.

Zapowiedzi: Iwona Szczepankowska – panna Lech Szczepankowski – wdowiec

NIEDZIELA – 7 CZERWCA

X Niedziela zwykła

8.00 + Władysław, Franciszka, Leokadia Kamińska
W intencji Marcina
10.00 + Balbina, Janina, Jan, Wacław Gąsowscy
12.00 W intencji Iwony i Sebastiana w 5. rocz. ślubu Chrzest: Józef Ignacy Olszewski Procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca
16.30 Nabożeństwo czerwcowe
17.00 W intencji Andrzeja
PONIEDZIAŁEK – 8 czerwca, św. Jadwigi, królowej
8.00 W intencji dzieci
W intencji Kuby w 6. rocznicę urodzin
18.00 + Sławomir, Stanisław, Jerzy zm. z rodz. Chrzanowskich i Nowakowskich
W intencji Marty o zdrowie
18.30 Nabożeństwo czerwcowe
Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00
WTOREK – 9 czerwca, dzień powszedni
8.00 + Stanisław i Irena Miszta
18.00 W intencji dziękczynnej przez wstawiennictwo św. Antoniego
18.30 Nabożeństwo czerwcowe
ŚRODA – 10 czerwca, bł. Bogumiła, biskupa
8.00 Intencja zamówiona przez p. Jolantę Grzegrzółkę
18.00 Intencja zbiorowa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
18.30 Nabożeństwo czerwcowe
Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
CZWARTEK – 11 czerwca, św. Barnaby, Apostoła
18.00 + Szczepan
18.00 Nabożeństwo czerwcowe
Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

PIĄTEK – 12 CZERWCA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA

PANA JEZUSA

18.00 W intencji Bartłomieja i Joanny Miszta
W intencji Rut z okazji urodzin o Boże Miłosierdzie
18.30 Nabożeństwo czerwcowe

SOBOTA – 13 czerwca,

WSPOMNIENIE NIEPOKALANEGO SERCA

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

17.30 Nabożeństwo fatimskie z procesją
18.00 W intencji Moniki i Jarosława Stefaniuk i ich dzieci
W intencji rodzin: Bednarczyk, Kowalczyk, Siwak, Sulkowscy o Boże błogosławieństwo
18.30 Nabożeństwo czerwcowe

NIEDZIELA – 14 CZERWCA

XI Niedziela zwykła

8.00 + Franciszka, Jan, Władysław, Mieczysław Racewicz
10.00 + Władysława, Teh Tson Wu, Aleksander, Ilona, Halina Świderek, Józef Adamowicz, rodzina Gago
W intencji dziecka, jego matki i jego rodziny
12.00 + Władysława, Wacław Mroczek Chrzest: Norbert Kruza
16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu modlitwa do św. Maksymiliana
16.30 Nabożeństwo czerwcowe
17.00 Intencja zbiorowa do św. Maksymiliana