III Niedziela Wielkanocna

1.05.2022 r.

• W dniach 1–7 maja przeżywać będziemy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Temat tegorocznego Tygodnia Biblijnego „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”.
    W niedzielę 1 maja otwiera go VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem „Pokój temu domowi” (Łk 10, 5).
  • Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.

W tygodniu nabożeństwo o godz.18:30, w niedziele i uroczystości o godz.16:30. W tym roku nabożeństwo majowe zostanie połączone z dwiema dziesiątkami różańca o pokój na świecie.

• Również dzisiaj o godz.15:00 Msza św. dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
  • Ministranci po każdej Mszy św. będą zbierali zaległą puszkę na Caritas Diecezjalny w związku ze Świętem Miłosierdzia Bożego.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu:
    – w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz.20:00; oraz
    w piątek od godz.17:00 do 18:00 oraz po Mszy św. wieczornej przez całą noc do soboty do godz.10:00. Lista wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła.
  • We wtorek 3 maja UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Tego dnia po Mszy św. o godz.12:00 odmówimy milenijny Akt Oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie, Królowej Polski. Około godz.18:00 zapraszam także na krótki spektakl patriotyczny w sali teatralnej.
  • W środę o godz.20:30 spotkanie dla młodzieży pomaturalnej na plebanii.
  • W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Od godz.10:30 odwiedziny chorych.
  • W piątek – 6 maja podczas wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty wszystkich chętnych rodziców

i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

• W sobotę – 7 maja pierwsza sobota miesiąca, o godz.9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie dla dzieci, a o godz.17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie dla dorosłych.
  • W naszej parafii – 8 maja w niedzielę – na Mszy św. o godz.12:00 będzie miała miejsce Pierwsza Komunia Święta. Od poniedziałku do piątku zapraszam dzieci pierwszokomunijne na Biały Tydzień.
  • Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 15 maja na Mszy św.

o godz.12:00.