OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Światowy Dzień Chorego

11.02.2024

 • Obchodzimy dziś Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00 zostanie udzielony Sakrament Chorych osobom chorym, osobom w podeszłym wieku i osobom oczekującym na poważny zabieg medyczny. W dzień chorych ministranci będą zbierać ofiarę do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.
 • Dziś także o godz. 15:00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu: – w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Adorację prowadzi Stowarzyszenie św. Maksymiliana.
 • W środę Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msze św.
  o godz. 8:00, 18:00 i 20:00. Podczas każdej Mszy św. będziemy uczestniczyć w obrzędzie posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły (trzy posiłki, w tym tylko jeden do syta).
  Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.
 • W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • W naszej parafii Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 18:30. Gorzkie żale w niedziele i uroczystości o godz. 16:30.
 • W czasie Wielkiego Postu w naszej parafii można podjąć rozważanie 24. godzin Męki Jezusa Chrystusa. W tej sprawie można skontaktować się telefonicznie z osobą, która się tym zajmuje: 601-866-396.
 • Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do codziennego odmawiania różańca, Adoracji Najświętszego Sakramentu, do częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.