OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14.08.2022

  • Dzisiaj obchodzimy odpust parafialny z okazji uroczystości św. Maksymiliana Marii Kolbego. Wszyscy uczestnicy Mszy św. w naszej parafii mogą uzyskać specjalny odpust związany z błogosławieństwem relikwiami naszego Patrona. Główne uroczystości odpustowe są przeniesione na wrzesień w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu w:
    – środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00;
    – piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Adorację prowadzi Stowarzyszenie św. Maksymiliana.
  • 15 sierpnia w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00.
  • We wtorek 16 sierpnia ok. godz.12:30 będziemy gościć XXXIX Praską Pielgrzymkę Pieszą Pomocników Maryi Matki Kościoła. Bardzo proszę Parafian o przygotowanie posiłku dla pątników. Z góry dziękuję za serdeczne przyjęcie pielgrzymów.
  • Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do codziennego odmawiania różańca, Adoracji Najświętszego Sakramentu, do częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.