• 9 i 10 października w Rzymie miało miejsce uroczyste otwarcie XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Na etapie diecezjalnym Synod rozpocznie się 17 października. Synodalne prace potrwają dwa lata. Najpierw będzie miała miejsce faza diecezjalna, w przyszłym roku kontynentalna, a w 2023 – powszechna. Biskupi proszą wiernych o szczególną modlitwę do Ducha Świętego w tym czasie.
  • Dziś o godz. 14.00 przy Katedrze Warszawsko-Praskiej pod pomnikiem ks. Ignacego Skorupki w Warszawie rozpocznie się Procesja Różańcowa za Polskę. Zachęcam do udziału i wspólnej modlitwy w intencji pokutnej i wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczegóły na stronie internetowej naszej diecezji.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu:
    – w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00;
    – w piątek po Mszy św. wieczornej do soboty do godz. 10:00. Adorację prowadzi Grupa Medjugorska.
  • Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 18.30,
    a w niedziele o 16.30.
  • Karty wypominkowe wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła.
  • Można już rezerwować terminy intencji mszalnych na rok 2022. Zapisy przyjmowane są w zakrystii
  • Dziękuję za ofiary na rzecz przebudowy Ołtarza.