OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21.01.2024

 

 • Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.

Z tej okazji gościmy u nas w parafii biblistę, o. prof. Waldemara Linke oraz przedstawicieli Bractwa Słowa Bożego. Przed każdą mszą świętą czytane są teksty biblijne wprowadzające do liturgii a po zakończeniu każdej mszy zapraszamy do wysłuchania świadectwa osób z parafialnego kręgu biblijnego. W kruchcie kościoła jest możliwość kupienia książek o tematyce biblijnej rozprowadzanych przez Bractwo Słowa Bożego. Po mszy świętej o 10:00 zapraszamy wszystkie dzieci do Sali teatralnej na gry i zabawy biblijne. Zbieramy również ofiary do puszek na wsparcie Bractwa Słowa Bożego i ich dzieła upowszechnianie wiedzy biblijnej, która prowadzi do codziennej więzi ze Słowem Bożym w śród wiernych Kościoła.

W najbliższy piątek o 19:00 zapraszamy również na kolejne spotkanie kręgu biblijnego do salki bibliotecznej.

 • Dziś także o godz. 15:00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu:
  – w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00;
  – w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Adorację prowadzi grupa Medjugorska.
 • Dziękuje bardzo grupie parafialnej Caritas za fundację i instalację dodatkowych krat przy zewnętrznym wejściu do zakrystii.
 • Stowarzyszenie św. Maksymiliana zaprasza wszystkich chętnych na bal parafialny, który odbędzie się 3 lutego w sali teatralnej o godz. 20:00. Bal rozpocznie się Mszą św. o godz. 19:30. Zapisy u pani Joanny Czupryny, tel.: 601 203 223. Dziś po każdej Mszy św. będą rozprowadzane zaproszenia na bal.
 • Bardzo dziękujemy naszym Parafianom za ciepłe, serdeczne i życzliwe przyjęcie księży po kolędzie.
 • W naszej parafii trwa jeszcze kolęda. Z wizytą duszpasterską udadzą się: ks. Stanisław, ks. Marek i ks. Roland.
 • Rodziny, Osoby, do których ksiądz nie przybył z różnych powodów, mogą zgłaszać chęć indywidualnej wizyty poprzez wysłanie wiadomości na adres mailowy parafii: blota@gmail.com. Indywidualne wizyty kolędowe rozpoczną się po zakończeniu ferii zimowych.

Plan Kolędy:

 • poniedziałek 22 stycznia Kosmonautów.
 • Indywidualne wizyty po feriach.Plan kolędy jest też umieszczony na stronie internetowej parafii.