• Dziś Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Tego dnia upamiętniamy mesjański wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta procesja z palmami rozpocznie Mszę świętą o godz. 12.00. Mękę Pańską zawiewają śpiewacy z Warszawskiej Opery Kameralnej. Zapraszamy szczególnie do uczestnictwa dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Przed każdą Mszą świętą możemy nabyć palmy.

• Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

• Dziś ostatnie Gorzkie Żale o 16.30.

• Możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

• We wtorek spotkanie grupy młodzieżowej o godz. 19.30 na plebanii.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

• W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 19.00, a bezpośrednio po niej rozpocznie się całodobowa adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.

• W Wielki Piątek w całym Kościele nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, na której Mękę Pańską zaśpiewa chór parafialny Schola Cantorum Maximilianum. Po Liturgii zapraszam wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej wokół kościoła. Taca zbierana podczas Liturgii Męki Pańskiej przeznaczona jest na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Grobu Pańskiego do godziny 24.00.

• Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. można spożyć trzy posiłki w tym jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dotyczy wszystkich powyżej 14 roku życia. Kościół zachęca aby post paschalny przedłużyć także na Wielką Sobotę jednak praktyka ta nie jest obowiązkowa.

• W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, przypadającym w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.

• W Wielką Sobotę adorację Grobu Pańskiego rozpoczniemy ciemną jutrznią o godz. 8.00.

• Pokarmy święcimy w dolnym kościele od godz. 9.00 do 14.00 oraz od 16.30 do 17.30 co pół godziny.

• Msza święta Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Podczas liturgii będziemy odnawiali przyrzeczenia chrztu świętego, za co tego dnia możemy uzyskać odpust zupełny, dlatego zachęcam aby każdy miał ze sobą świecę.

• Po Mszy świętej będziemy mogli adorować Pana Jezusa w Grobie aż do rezurekcji. Zachęcam do zapisania się na konkretną godzinę adoracji tak aby Pan Jezus nie pozostawał sam ani przez chwilę.

• W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Zmartwychwstania. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w Mszy świętej rezurekcyjnej o godz. 6.00.

• W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedziele.

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

25 MARCA – VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA PALMOWA

7.30

Wypominki