• Dziś w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, po Mszy św. o godz. 12:00, zostanie odprawione nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne za rok 2023. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za śpiew hymnu Ciebie Boga wysławiamy dla podziękowania za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego roku.
 • Z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2024 składamy naszym Parafianom i Gościom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności oraz życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego.
 • W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia o godz. 24:00 zapraszam na Mszę św. rozpoczynającą Nowy Rok 2024.
 • W poniedziałek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 10:00, 12;00, 17:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. Uroczystość ku czci Matki Bożej kończy Oktawę Narodzenia Pańskiego. 
  W Kościele 1 stycznia obchodzony jest jako Światowy Dzień Pokoju. 
 • W piątek pierwszy piątek miesiąca, od godz. 10:45 odwiedziny chorych.
 • 6 stycznia, w sobotę, Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Ze względu na pierwszą sobotę miesiąca
  o godz. 17:00 zostanie odprawione nabożeństwo pierwszosobotnie, podczas którego odmówimy różaniec. Harcerze z naszej parafii będą sprzedawać poświęcone kredę i kadzidło. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie obozów letnich. W uroczystość Objawienia Pańskiego „Schola i Przyjaciele” serdecznie zapraszają na wspólnie śpiewanie kolęd. Kolędowanie rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godziny 18:45 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Józefowie. Serdecznie zapraszamy.
 • 6 stycznia po Mszy św. wieczornej teatr parafialny serdecznie zaprasza do sali teatralnej na godz. 19:00, na spektakl, który został zrealizowany na motywach Opowieści Wigilijnej Karola Dickensa.
 • W przyszłą niedzielę, 7 stycznia, Święto Chrztu Pańskiego które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Tego dnia będziemy gościć teatr kukiełkowy „Łątka” z Łodzi. Po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na pastorałkę w Sali teatralnej. Aktorów będzie można wesprzeć dowolną ofiarą w celu pokrycia kosztów transportu.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
  w tym tygodniu: – w środę, i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek od godz. 17:00 do 18:00 i po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Lista wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła.
 • Stowarzyszenie św. Maksymiliana zaprasza na bal parafialny, który odbędzie się 3 lutego w sali teatralnej. Bilet 200 zł od pary. Zapewniamy wodzireja, dobrą zabawę w klimacie lat 80-tych, ciepły posiłek i słodki bufet. Zapisy u pani Joanny Czupryny : 601-203- 233.
 • W poniedziałek 8 stycznia rozpoczynamy kolędę. Plan kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 • W piątek 29 grudnia 2023 roku, w godzinach popołudniowych, w domu rodzinnym w Żyrardowie w  wieku 87 lat, w 60. roku kapłaństwa zmarł ś. † p.Ryszard Guzowski były proboszcz naszej parafii. Polecam zmarłego ś.p. ks. Ryszarda Guzowskiego modlitwie parafian.
 • Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do codziennego odmawiania różańca, Adoracji Najświętszego Sakramentu, do częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.