II NIEDZIELA ADWENTU

4.12.2022

• Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do 7 grudnia do środy. Msze święte o godz. 6:30, 10:00, 18:00 i 20:00. Rekolekcje poprowadzi o. prof. Waldemar Linke z zakonu pasjonistów. O. Waldemar jest redaktorem naczelnym czasopisma „Słowo Krzyża” oraz autorem wielu prac naukowych. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotce oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  • Dziś w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz.12:00 odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po litanii spotkanie dla młodzieży, szczególnie dla kandydatów do bierzmowania. O godz. 18:00 specjalna konferencja dla małżeństw.
  • W II niedzielę Adwentu, 4 grudnia, przypada Dzień modlitwy
    i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Dlatego po każdej Mszy św. ministranci będą zbierali ofiarę do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  • Po Mszy św. o godz. 8:00, 10:00 i 12:00 harcerki z naszej parafii będą sprzedawały kalendarze na rok 2023. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na obozy letnie.
  • Od dziś można nabyć opłatki oraz świece Są wyłożone na stolikach z tyłu kościoła.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu w: – poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17:00 do 18:00 i po Mszy świętej wieczornej do godz. 20:00;
    – czwartek po Mszy św. wieczornej do godz.20:00;

– piątek po Mszy św. wieczornej przez całą noc do soboty do godz. 10:00. Adorację prowadzi grupa młodzieżowa.
  • 6 grudnia zawita do naszej parafii św. Mikołaj. Spotka się z dziećmi po Mszy św. roratniej.
  • W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W Godzinie Łaski o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. Godzina Łaski związana jest z objawieniami Matki Bożej, która ukazując się w Montichiari we Włoszech 8 grudnia 1947 roku, poprosiła o obchodzenie w całym Kościele tej szczególnej godziny łask dla całego świata. Maryja dała światu obietnicę, że przez to nabożeństwo ześle niezliczone łaski.
    W tym czasie Bóg udziela szczególnie wiele łask nawracających.
  • Także w czwartek spotkanie Koła Biblijnego na plebanii o godz. 19:30.
  • W przyszłą niedzielę o godz.15:00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.