II NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2023

• Dzisiaj o godz.15:00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
  • Od dziś można nabyć opłatki oraz świece Są wyłożone na stolikach z tyłu kościoła.
  • Zachęcam dzieci i parafian do uczestnictwa w Roratach, które są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, a w soboty o godz. 10:00. Po Mszy św. zapraszam na słodki poczęstunek i gorące kakao.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
    w tym tygodniu: – w poniedziałek, środę, i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Adorację prowadzi Stowarzyszenie św. Maksymiliana.
  • W tym tygodniu: w czwartek o godz. 19:30 spotkanie teatru parafialnego w sali teatralnej.
  • W niedzielę, 17 grudnia, po Mszy św. o godz. 12:00, Stowarzyszenie św. Maksymiliana zaprasza parafian i gości do kawiarenki do dolnego kościoła. Ideą powstania kawiarenki jest integracja naszej wspólnoty parafialnej. W programie loteria adwentowa, film dla dzieci. Dlatego też prosimy o wsparcie tej inicjatywy poprzez przyniesienie fantów na loterię
    do 15 grudnia. Można je przynosić po roratach lub Mszy św. wieczornej do dolnego kościoła. Dochód z loterii przeznaczymy na remont kaplicy Matki Bożej. Kawiarenka będzie wydarzeniem cyklicznym.
  • W naszej parafii powstaje grupa inicjatywna Caritasu, której naczelnym zadaniem jest pomaganie innym. Pierwszą propozycją parafialnego Caritasu jest zbiórka darów, o czym informuje plakat z tyłu kościoła. Obok plakatu jest także kosz z torbami, do których można włożyć produkty żywnościowe (szczelnie zapakowane z odpowiednim terminem ważności),
    a także środki czystości. Zebrane dary zostaną przekazane potrzebującym
    w naszej parafii oraz w krajach, w których działa Caritas Polska. Z góry dziękujemy parafianom za te dary serca i włączenie się w pomaganie innym.
  • W przyszłą niedzielę o godz.15:00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania.
  • W niedzielę, 17 grudnia, rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do 20 grudnia. W dni powszednie Msze św. o godz. 6:30, 10:00
    i 18:00. Rekolekcje poprowadzi o. Mariusz Płuciennik, karmelita.