OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                         IV NIEDZIELA ADWENTU

24.12.2023

 • Dziś w niedzielę, w wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego, Msze św.
  o godz. 8:00, 10:00, 12:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17:00. Wszyscy spotykamy się na Pasterce o godz. 24:
 • Przed Pasterką o godz. 23:15 nasz chór parafialny Schola Cantorum Maximilianum zaprasza na koncert kolęd.
 • Z okazji świąt Bożego Narodzenia – Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Nowonarodzony oświeca drogi codziennego życia, obdarza błogosławieństwem, głębokim pokojem i prawdziwą radością.
 • 25 grudnia, w poniedziałek, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św.
  o godz. 10:00, 12:00 i 17: Nie ma Mszy św. o godz. 8:00.
 • 26 grudnia, we wtorek, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, porządek Mszy św. jak w niedzielę.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
  w tym tygodniu: – w środę, i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Lista wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła.
 • 27 grudnia, w środę, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
 • 28 grudnia, w czwartek, święto świętych Młodzianków, męczenników.
 • 31 grudnia, w niedzielę, święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi
  i Józefa. Również w niedzielę, 31 grudnia po Mszy św. o godz. 12:00, zostanie odprawione nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne za rok 2023. Tego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za śpiew hymnu Ciebie Boga wysławiamy dla podziękowania za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego roku.
 • W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia o godz. 24:00 zapraszam na Mszę św. rozpoczynającą Nowy Rok 2024.
 • W poniedziałek 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 10:00, 12;00, 17:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00.
 • Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji poczęstunku w czasie rorat oraz za przygotowania do świąt: pp. Zofii i Markowi Jakubowskim za słodkie bułki i gorące kakao oraz za przygotowanie wigilii parafialnej; dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła: p. Monice Jurek, p. Antoniemu Ładyńskiemu; za przygotowanie szopki: p. Andrzejowi Jadwiszczak,
  Dorianowi Olszewskiemu, paniom Agacie i Łucji Popis, p. Karolinie Zawadzkiej, p. Tadeuszowi Ciesielskiemu; za oprawienie i przystrojenie choinek: p. Tadeuszowi Ciesielskiemu, p. Dorianowi Olszewskiemu, paniom Agacie i Łucji Popis, Jankowi Popis. Dziękuję również parafiankom i parafianom za potrawy na świąteczny stół.

Teatr parafialny serdecznie zaprasza na spektakl zrealizowany na motywach Opowieści Wigilijnej Charles’a Dickensa. Premiera odbędzie się 30. grudnia i 6 stycznia w sobotę o godz. 19:00 w sali teatralnej