X NIEDZIELA ZWYKŁA

11.06.2023 rok

• Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
    w tym tygodniu:- w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; w piątek po Mszy św. wieczornej przez całą noc do soboty do godz. 10:00. Adorację prowadzi Stowarzyszenie św. Maksymiliana.
  • W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej zapraszam do uczestnictwa w procesji eucharystycznej wokół kościoła.
  • Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o 18:30, w niedziele
    i uroczystości o 16:30.
  • We wtorek 13 czerwca nabożeństwo fatimskie będzie połączone z procesją eucharystyczną w oktawie Bożego Ciała.
  • W środę o godz. 20:30 spotkanie na plebanii dla młodzieży pomaturalnej.
  • W czwartek o godz. 19:00 spotkanie grupy teatralnej w dolnym kościele.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Święto Bożego Ciała. Dziękuję Parafianom za wspólną modlitwę i zaangażowanie, a szczególnie dziękuję budowniczym ołtarzy:
    Ołtarz I – p. Sylwester Gąsiorowski, p. Maksymilian Jurek, p. Krzysztof Wiącek, Środowisko Skautów Europy działające przy parafii oraz ofiarodawcy z Nowej Wsi.
    Ołtarz II – pp. Dąbrowscy, pp. Żak, pp. Popis, pp. Morawscy,
    Komorowski, pp. Jankowscy oraz ofiarodawcy z Błot.
    Ołtarz III – rodzina Pyrów, p. Stanisława Olszewska, p. Halina Majchrzyk oraz ofiarodawcy z ul. Rakietowej, ul. Sarniej, ul. Werbeny,
    ul. Nadwiślańskiej oraz Falenicy.
    Ołtarz IV – pp. Zbigniew i Halina Opolscy, pp. Andrzej, Barbara, Adam, Jadwiszczak, pp. Marek i Zofia Jakubowscy, p. Anna Kondej, p. Grzegorz Zalewski, p. Wojciech Flisek, pp. Morawieccy oraz ofiarodawcy
    z ul. Ks. Malinowskiego i ulic przyległych.
    Dziękuję także: – p. Annie Osak za przechowanie ołtarzy;
    – pp. Morawieckim za wydruk plakatów do wszystkich ołtarzy;
    – p. Zbigniewowi Siekierzyńskiemu wraz z chórem;
    – Panom Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdrach Małych oraz Panom Policjantom za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem;
    – Paniom i Panom, którzy nieśli figury, chorągwie oraz Panom, którzy pomagali księżom przy baldachimie;
    – całej służbie liturgicznej, ministrantom i lektorom oraz bielankom;
    – wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wnieśli swój wkład w przebieg uroczystości.