OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Dzisiaj o godz. 16:30 nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbe będzie połączona z nabożeństwem fatimskim z procesją.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
  w tym tygodniu: – w środę i czwartek po Mszy św. wieczornej
  do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Adorację prowadzi Stowarzyszenie św. Maksymiliana.
 • W poniedziałek 14 sierpnia obchodzimy odpust parafialny
  z okazji uroczystości św. Maksymiliana Marii Kolbe. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Od godz. 17:00 Adoracja Relikwii  św. Maksymiliana Marii Kolbe. Wszyscy uczestnicy Mszy św.
  w naszej parafii mogą uzyskać specjalny odpust pod zwykłymi warunkami związany z błogosławieństwem relikwiami naszego Patrona. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Roland Białas.
  Kancelaria parafialna 14 sierpnia w poniedziałek jest nieczynna.
 • Zwykłe warunki przyjęcia odpustu oznaczają:                                                                                                                                                                                  – bycie w stanie łaski uświęcającej ( bycie bez grzechu ciężkiego)                                                                                                                                             – przyjęcie komunii świętej                                                                                                                                                                                                                      – odmówienie modlitwy (np. Ojcze Nasz) w intencjach Ojca Świętego                                                                                                                                    –  przyjęcie błogosławieństwa odpustowego                                                                                                                                                                                      –  bycie oderwanym od każdego grzechu choćby najmniejszego                                                                                          
 • 15 sierpnia w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić zioła oraz kwiaty.
 • W środę 16 sierpnia ok. godz.12:30 będziemy gościć Praską Pielgrzymkę Pieszą Pomocników Maryi Matki Kościoła. Bardzo proszę Parafian o przygotowanie posiłku dla pątników. Z góry dziękuję za serdeczne przyjęcie pielgrzymów.
 • 20 sierpnia ks. Roland Białas pożegna naszą parafię. Dekretem ks. Kardynała Grzegorza Rysia został przeniesiony do parafii w centrum Łodzi.
 • 27 sierpnia będziemy witać nowego wikariusza ks. Marka Filipczuka.
 • Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do codziennego odmawiania różańca, Adoracji Najświętszego Sakramentu, do częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.
  Zapowiedzi przedślubne:
 • Roman Tywonek i Aneta Senktas – oboje z parafii tutejszej.
 • Grzegorz Pleskot kawaler z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach i Julia Gapon panna z parafii tutejszej.