XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

• Dzisiaj o godz. 16:30 nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbe będzie połączona z nabożeństwem fatimskim z procesją.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
    w tym tygodniu: – w środę i czwartek po Mszy św. wieczornej
    do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Adorację prowadzi Stowarzyszenie św. Maksymiliana.
  • W poniedziałek 14 sierpnia obchodzimy odpust parafialny
    z okazji uroczystości św. Maksymiliana Marii Kolbe. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Od godz. 17:00 Adoracja Relikwii  św. Maksymiliana Marii Kolbe. Wszyscy uczestnicy Mszy św.
    w naszej parafii mogą uzyskać specjalny odpust pod zwykłymi warunkami związany z błogosławieństwem relikwiami naszego Patrona. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Roland Białas.
    Kancelaria parafialna 14 sierpnia w poniedziałek jest nieczynna.
  • Zwykłe warunki przyjęcia odpustu oznaczają:                                                                                                                                                                                  – bycie w stanie łaski uświęcającej ( bycie bez grzechu ciężkiego)                                                                                                                                             – przyjęcie komunii świętej                                                                                                                                                                                                                      – odmówienie modlitwy (np. Ojcze Nasz) w intencjach Ojca Świętego                                                                                                                                    –  przyjęcie błogosławieństwa odpustowego                                                                                                                                                                                      –  bycie oderwanym od każdego grzechu choćby najmniejszego
  • 15 sierpnia w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić zioła oraz kwiaty.
  • W środę 16 sierpnia ok. godz.12:30 będziemy gościć Praską Pielgrzymkę Pieszą Pomocników Maryi Matki Kościoła. Bardzo proszę Parafian o przygotowanie posiłku dla pątników. Z góry dziękuję za serdeczne przyjęcie pielgrzymów.
  • 20 sierpnia ks. Roland Białas pożegna naszą parafię. Dekretem ks. Kardynała Grzegorza Rysia został przeniesiony do parafii w centrum Łodzi.
  • 27 sierpnia będziemy witać nowego wikariusza ks. Marka Filipczuka.
    Zapowiedzi przedślubne:
  • Roman Tywonek i Aneta Senktas – oboje z parafii tutejszej.
  • Grzegorz Pleskot kawaler z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach i Julia Gapon panna z parafii tutejszej.