XXIII Niedziela

10.09.2023 rok

• W tę niedzielę w Markowej na Podkarpaciu odbędzie się beatyfikacja dziewięcioosobowej rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów. Jest to beatyfikacja jakiej jeszcze nie było w historii Kościoła. „Znaczenie i nowość tej beatyfikacji polega na tym, że łączy ona Józefa i Wiktorię ze wszystkimi ich małymi dziećmi, które zginęły wraz z nimi, łącznie z tym jeszcze w łonie matki”.
  • Dzisiaj po każdej Mszy św. ministranci będą zbierali ofiarę do puszek na Seminarium Duchowne.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu:
    – w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej
    do godz. 20:00;
    – w piątek po Mszy św. wieczornej przez całą noc do soboty do godz. 10:00. Adorację prowadzi Stowarzyszenie św. Maksymiliana.
  • W poniedziałek spotkanie dla kobiet samotnych oraz będących w separacji małżeńskiej o godz. 19:30 na plebanii.
  • 13 września nabożeństwo fatimskie z procesją.
  • 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia nasza parafia obchodzi odpust parafialny z uwagi na obecność Relikwii Krzyża Świętego w naszym kościele. Główna Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18:00 na której będziemy gościć ks. profesora Macieja Miętka kanclerza kurii który będzie głosił homilię.
  • 24 września po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.

Zapowiedzi przedślubne:
Mikołaj Kubicki kawaler z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Komorowie i Monika Adolska panna z parafii tutejszej.