OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29.10.2023

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
  w tym tygodniu: – w poniedziałek i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej przez całą noc do soboty do godz. 10:00. Lista wyłożona jest na stoliku z tylu kościoła.
 • W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego. Opust za jedną wybraną duszę będzie można uzyskać tylko w czasie oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. W tym dniu spotkanie grupy młodzieżowej zostaje odwołane.
 • W czwartek 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo wypominkowe z procesją żałobną. Tego dnia wierni mogą uzyskać (jeden raz) odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę publiczną i odmówić Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki.
 • 2 listopada o godz. 19:30 spotkanie teatru parafialnego.
 • W listopadzie pamiętajmy o zmarłych w codziennej modlitwie. Wypominki są szczególną modlitwą błagalną i wstawienniczą za wszystkich zmarłych.
 • W piątek pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10:30.
 • W tę sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca odmówimy różaniec podczas nabożeństwa pierwszosobotniego o godz. 17:00.
 • 11 listopada z okazji Święta Niepodległości, około godz.19:00, zapraszamy na wieczornicę patriotyczną do sali teatralnej.
 • Dziękuje wszystkim osobom przygotowującym konkurs dziecięcy o Janie Pawle II, szczególnie Pani Zofii Jakubowskiej i Pani Dyrektor nr.76 Agnieszce Konowrockiej, dzieci które nie odebrały swojej nagrody będą mogły ją otrzymać  podczas wieczornicy patriotycznej.
 • Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do codziennego odmawiania różańca, Adoracji Najświętszego Sakramentu, do częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.