• Dziś obchodzimy XCIII Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień misyjny. Polecamy w tym tygodniu szczególnej modlitwie wszystkie misje oraz misjonarzy i misjonarki. Z tej okazji dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.

• Witamy ks. Dariusza Czupryńskiego – orionistę, który dziś na każdej Mszy św. wygłosi homilię. Ksiądz Dariusz jest dyrektorem Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie, na które to po każdej Mszy św. Będzie zbierał ofiarę do puszki. Bardzo proszę parafian o hojność.

• Dziś także ministranci będą liczyli wiernych uczestniczących w Mszy św. oraz przystępujących do komunii.

• Przyjmowane są Wypominki za zmarłych. Karty do Wypominek wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła. Przyjmowane są także intencje na rok 2020.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

• W środę o godz. 20.00 spotkanie z o. Włodzimierzem Zatorskim na plebanii.

• W następną niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i ich rodziców.

• Zapraszam na koncert skrzypkowy, który wykona Ilona Perz-Golka. Koncert odbędzie się w następną niedzielę o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie w gablocie.

• Ogłoszenia Stowarzyszenia św. Maksymiliana Marii Kolbego:

1. Stowarzyszenie organizuje bezpłatne korepetycje jako pomoc dydaktyczną dla dzieci w uzupełnieniu zaległości w nauce. Od 26.10 nauczyciele matematyki i języka niemieckiego będą pełnili na stałe dyżur
w każdą sobotę od godz. 11.00 do 14.00. W planie uruchomienie pomocy z języka angielskiego. Przewidywane są także zajęcia rozwijające zdolności artystyczne dzieci w zakresie malarstwa i prac ręcznych. Spotkania będą się odbywały w dolnym kościele, w części kawiarnianej.

2. Stowarzyszenie uruchamia psychologiczno-pedagogiczną poradnię małżeńską dla osób z parafii, które przeżywają kłopoty osobowościowo-
-małżeńskie. Poradnia będzie czynna w soboty w godz. 9.00 – 10.00 oraz 18.30 – 19.30 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (784 422 024).
3. Stowarzyszenie zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa
w sobotę – 9 listopada. Koszt wyjazdu – 50 zł od osoby. W programie: Msza św., zwiedzanie Sanktuarium i Muzeum św. Maksymiliana, nawiedzenie kaplicy wieczystej adoracji i inne. Szczegółowy na plakacie wywieszonym w gablocie.

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Ambroziak – kawaler z parafii św. Anny w Sterdyni
Joanna Kruk – panna z parafii tutejszej

20 PAŹDZIERNIKA –

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Wypominki

+ Marianna, Barbara, Władysław, Stanisław, Józef Komorowscy

+ Genowefa, Zygmunt Woźniak, Jacek Dębowski

+ Marianna, Józef Jakóbowscy

12.00

Intencja zarezerwowana przez p. Elżbietę Samoraj

+ Marianna, Edward, Henryk

Chrzest: Lucyna Weremko

16.30

17.00

+ Dariusz Olszewski (20)

21 PAŻDZIERNIKA – PONIEDZIAŁEK, dzień powszedni

+ Dariusz Olszewski (21)

18.00

+ Grażyna Matysiak w 11. rocznicę śmierci, Halina i Włodzimierz Matysiak, Halina i Jan Kossak, Tadeusz Soczewka

22 PAŹDZIERNIKA WTOREK, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

+ Dariusz Olszewski (22)

+ Władysław Fajdek

23 PAŹDZIERNIKA – ŚRODA, dzień powszedni

Różaniec

+ Dariusz Olszewski (23)

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W intencji Gabriela w 12. rocznicę urodzin

+ Anna i Eugeniusz Mączewscy

24 PAŹDZIERNIKA – CZWARTEK, dzień powszedni

Dariusz Olszewski (24)

+ Zofia Wróblewska

25 PAŹDZIERNIKA – PIĄTEK, dzień powszedni

Dariusz Olszewski (25)

W intencji Kaśmira i Barbary

26 PAŹDZIERNIKA – SOBOTA, dzień powszedni

+ Dariusz Olszewski (26)

18.00

W intencji dzieci rodzonych i duchowych: Dorian, Dobrawa, Fanta, Izrael, i inne dzieci duchowe i adoptowane

27 PAŹDZIERNIKA –

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Wypominki

+ Mirosław Konopiński w 1. rocznicę śmierci

O szczęśliwą operacje

+ zmarli z rodzin Błaszczyk, Chmielewskich, Szymanik. Genowefa Michalczyk

Intencja zarezerwowana przez p. Halinę Sitarską

12.00

W intencji Kamili i Piotra z prośbą o opiekę na nowej wspólnej drodze życia

+ Stanisław Muranowicz w 4. rocznicę śmierci, Marianna, Piotr Muranowicz, Weronika, Jan Słomińscy

15.00

Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

16.30

17.00