NIEDZIELA PALMOWA

10.04.2022

• Dziś Niedziela Palmowa Niedziela Męki Pańskiej. Tego dnia upamiętniamy mesjański wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed każdą Mszą św. skauci z naszej parafii będą sprzedawali palmy. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na obozy letnie
  • Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi
    Konrad Małys OSB – Przeor Tyńca. Plan rekolekcji wielkopostnych znajduje się z tyłu kościoła w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.
  • Dziś ostatnie Gorzkie żale o 16.30.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
    w tym tygodniu:
    – w poniedziałek, wtorek od godz. 17:00 do 18:00 i od 19:00 do 20:00, w środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00.
  • Pamiętajmy o składaniu ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • Codziennie odmawiamy różaniec w intencji uratowania pokoju i jedności pomiędzy narodami.
  • Cotygodniowe spotkanie młodzieży pomaturalnej odbywające się w środę na plebanii zostaje odwołane tym tygodniu.
  • W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.
  • W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana

o godz. 19:00, a bezpośrednio po niej rozpocznie się całonocna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.

• W Wielki Piątek, w całym Kościele nie sprawuje się Eucharystii. Droga krzyżowa będzie odprawiona o godz. 15:00 w godzinę śmierci Pana Jezusa.
  • Również w Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, przypadającym w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.30.
  • W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19:00, podczas której Mękę Pańską zaśpiewa chór parafialny Schola Cantorum Maximilianum. Taca zbierana podczas Liturgii Męki Pańskiej przeznaczona jest na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Tego dnia Komunia św. będzie udzielana tylko i wyłącznie podczas Liturgii Męki Pańskiej. Po Liturgii zapraszamy do Adoracji Grobu Pańskiego do godz. 24:00. Zachęcam do zapisania się na konkretną godzinę adoracji. Lista wyłożona jest z tyłu kościoła.
  • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (post ścisły oznacza, że można spożyć trzy posiłki, w tym jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie do 60-roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dotyczy wszystkich powyżej 14-roku życia. Kościół zachęca, aby post paschalny przedłużyć także na Wielką Sobotę, jednak praktyka ta nie jest obowiązkowa.
  • W Wielką Sobotę Ciemna Jutrznia o godz. 8:00. Zachęcam do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.
    Święcenia pokarmów (co pół godziny) od godz. 9.00 d0 14.30 oraz od godz. 16.30 do 17.30.
  • Msza święta Wigilii Paschalnej o godz. 20:00. Podczas liturgii będziemy odnawiali przyrzeczenia chrztu świętego. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych możemy uzyskać odpust zupełny, dlatego zachęcam, aby każda osoba przyniosła świecę.
  • Po Liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 24:00.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 6:00, 10:00, 12:00 i 17:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.
  • W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedziele.