UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25.12.2022

• Z okazji świąt Bożego Narodzenia Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Nowonarodzony oświeca drogi codziennego życia, obdarza błogosławieństwem, głębokim pokojem i prawdziwą radością.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu w: – środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz.20:00; – piątek po Mszy św. wieczornej przez całą noc do soboty do godz.10:00. Lista wyłożona jest na stoliku
    z tyłu kościoła.
  • Zapraszam Parafian, członków grup parafialnych, szczególnie osoby starsze i samotne na opłatek 29 grudnia w czwartek o godz. 20:00 w dolnym kościele. Stowarzyszenie św. Maksymiliana zaprasza osoby chętne do współpracy przy organizacji opłatka. Na ławkach jest lista, na którą można się wpisać i określić formę pomocy. Stowarzyszenie zaprasza też do kontaktu telefonicznego: 693802121.
  • 26 grudnia, w poniedziałek, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, porządek Mszy św. jak w niedzielę.
  • 27 grudnia, we wtorek, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
  • 28 grudnia, w środę, święto świętych Młodzianków, męczenników.
  • 30 grudnia, w piątek, święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi
    i Józefa.
  • W sobotę 31 grudnia po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne za rok 2022. Tego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za śpiew hymnu Ciebie Boga Wysławiamy dla podziękowania za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego roku.
  • W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia o godz. 24:00 zapraszam na Mszę św. rozpoczynającą Nowy Rok 2023.
  • W niedzielę, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 10:00, 12;00, 17:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00.
  • Stowarzyszenie św. Maksymiliana informuje, że po Nowym Roku, od 2 do 4 stycznia, organizuje zbiórkę rzeczy na Ukrainę. Dary można przynosić do dolnego kościoła po Mszy św. wieczornej. Potrzebne są koce, śpiwory, ciepła odzież, obuwie dla dzieci, dorosłych, a także parafina: nowe lub niedopalone świece.
  • Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji poczęstunku w czasie rorat oraz za przygotowania do świąt: pp. Zofii i Markowi Jakubowskim za słodkie bułki, p. Piotrowi za gorące kakao; osobom, które pomagały w sprzątaniu kościoła: p. Renacie Trojanowskiej, p. Joannie Górskiej, Gabrielowi i Dominikowi Górskim, p. Agnieszce Bieli, p. Annie Bardskiej, p. Annie Czarneckiej, pani Wyszomierskiej; za przygotowanie szopki
    Zbigniewowi Opolskiemu, pp. Jadwiszczak, rodzinie Ilczyszyn, Agacie Popis, Tadeuszowi Ciesielskiemu; za oprawienie i przystrojenie choinek: p. Joannie Czuprynie, Danielowi Bardskiemu, Jankowi Sroce, p. Krzysztofowi Wiąckowi. Dziękuję również parafiankom i parafianom za potrawy na świąteczny stół.