XXIX Niedziela

22.10.2023

• W 3. niedzielę października Kościół katolicki już po raz 90. obchodzi Światową Niedzielę Misyjną pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Niedziela ta otwiera w Polsce Tydzień Misyjny, tydzień modlitw za misje i misjonarzy. Z tej okazji w dniu dzisiejszym we wszystkich świątyniach, tradycyjnie już, będą zbierane pieniądze na pomoc dla ok. 1200 najbiedniejszych diecezji na świecie. Dlatego po każdej Mszy św. ministranci będą zbierać ofiarę do puszek na misje.
  • Dziś także zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się badanie niedzielnych praktyk religijnych tzw. „domincantes i communicantes”.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu: – w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej przez całą noc do soboty do godz. 10:00. Adorację prowadzi Grupa Medjugorska.
  • W środę zostaje odwołane spotkanie na plebanii o godz. 20:30 dla młodzieży starszej.
  • W czwartek o godz. 19:30 w sali teatralnej spotkanie teatru. Serdecznie zapraszamy.
  • W piątek o godz. 19:00 po różańcu spotkanie kręgu biblijnego w Sali teatralnej.
  • Karty wypominkowe wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła. Wypominki są przyjmowane w zakrystii i w kancelarii.