XXVII Niedziela

8.10.2023r.

• Dziś w niedzielę:
    – po każdej Mszy św. ministranci będą zbierać ofiarę do puszek na Fundację papieską Dzieło Nowego Tysiąclecia;
    skautki z naszej parafii będą sprzedawały ciasta, dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na sprzęt obozowy;
    – o godz. 15:00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
    w tym tygodniu: – w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej przez całą noc do soboty do godz. 10:00. Adorację prowadzi grupa młodzieżowa.
  • W środę spotkanie na plebanii o godz. 20:30 dla młodzieży starszej.
  • W piątek 13 października o godz. 18:30 ostatnie nabożeństwo fatimskie
    z procesją, a po nabożeństwie fatimskim spotkanie kręgu biblijnego w sali teatralnej o godz. 19:00.
  • Zbliża się XXII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja Życia”. W związku z tym w naszej parafii odbędzie się konkurs plastyczny pt. „Św. Jan Paweł II Wielki Polak, Przyjaciel dzieci”. Do udziału
    w konkursie zaproszone są wszystkie dzieci z naszej parafii oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 76. Szczegółowe dane dotyczące konkursu znajdują się na ulotkach, które ministranci będą rozdawali przed kościołem. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w konkursie wszystkie dzieci, a dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników przewidziane są nagrody.
  • Nasz parafialny Chór Schola Cantorum Maksymilianum pod dyrekcją pana Zbigniewa Siekierzyńskiego zdobył I miejsce na VII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej Sacra Ecclesiae Cantio, który odbył się 30 września w Tarnowie w kategorii chórów mieszanych. Serdecznie gratulujemy sukcesu i polecamy chórzystów i dyrygenta modlitwie.
  • Przyjmowane są już zapisy intencji mszalnych na rok 2024.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do codziennego odmawiania różańca, Adoracji Najświętszego Sakramentu, do częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.